1130

F.A.Q.

 • Z čoho je vyrobený obkladový kameň VASPO STONE , aká je jeho životnosť a farbostálosť?

Všetky naše výrobky sú vyrobené z celofarbeného, mrazuvzdorného betónu pevnostnej triedy C25/30. Preto sú rovnako vhodné pre použitie v exteriéri aj interiéri. Obklady majú neobmedzenú životnosť a farbostálosť je garantovaná na dobu minimálne 30 rokov, bez rozdielu použitia. Obklady môžu byť aj trvalé omývané alebo  ponorené pod vodou (bazény, akváriá).
 

 • Môžu byť medzi rovnakými obkladmi farebné rozdiely ?
​Na výrobu sa používajú výlučne prírodné materiály, a aj napriek tomu že suroviny pochádzajú len z jedného zdroja, majú vždy iné vlastnosti, a to sa nedá ovplyvniť. Medzi obkladmi môžu vzniknúť malé farebné rozdiely.  Odporúčame jednotlivé obklady brať vždy z inej škatule = premiešať.
 
 • Aké sú výhody v porovnaní s prírodným kameňom?

Betónová imitácia kameňa má lepšie technické vlastnosti, lepšiu cenu ako porovnateľný prírodný kameň, lepšia farebná škála a možnosť výberu teplých farieb a v neposlednom rade je aj výrazná časová úspora pri inštalovaní (lepení). Prírodný kameň Vás niekedy môže nepríjemné prekvapiť už po prvom daždi.
 

 • Aké lepidlo je nutné použiť na lepenie?

Na štandardné lepenie doporučujeme použiť cementové flexibilné lepidlo triedy C2TE (Vylepšené cementové lepidlo s doplnkovými vlastnosťami, zníženým sklzom a predĺženým časom zavädnutia) akejkoľvek značky. Obklady je možné lepiť na akýkoľvek pevný a súdržný podklad, ktorý unesie hmotnosť obkladu (až do 50Kg/m2), avšak na špeciálne povrchy (OSB, starý keramický obklad, plast, kov), už doporučujeme individuálne postupy. Návod nájdete v sekcii TECHNICKÉ INFORMÁCIE na našej webstránke, prípadne na požiadanie.
 

 • Je potrebné obklad po nalepení nejako ošetriť?

Konečná úprava je rozdielna pre interiér a exteriér. Pre exteriér (sokle, steny, komíny) doporučujeme český hydrofobizačný prípravok LUKOFOB 39, prípadne ANTIPLUVIOL (MAPEI)  je to v podstate impregnácia, ktorá mierne oživí farby a odstráni oderky vzniknuté pri preprave. Výrobok po aplikácii nesaje vodu a chráni pred tvorbou machu. Aplikuje sa len jedna vrstva, ktorá následne chráni asi 5-7 rokov. Návod nájdete aj na každej krabici. Upozorňujem však na potrebu riedenia s vodou!!. Prípravok treba pred použitím zriediť s vodou v pomere 1:10 (1 diel Lukofobu a 10 dielov vody). Následne sa to môže striekať alebo natierať štetcom.
Do interiéru je Lukofob zbytočný. Tam  doporučujeme natrieť alebo nastriekať obklad Duvilaxom BD-20, zriedeným s vodou (1 diel Duvilaxu a 10-15 dielov vody), Farba ožije a uzavrú sa póry ale obklad zostane matný. Prípadne, čím menší podiel vody tým bude povrch lesklejší.
 

 • Môže sa lepiť obklad na zateplenie?

Áno, obklady je možné lepiť aj na zateplenie či už polystyrénom alebo minerálnou vlnou. Doporučujeme minerálnu vlnu s kolmým vláknom - lamelou, napríklad Nobasil FKL. Taktiež je potrebné použiť pancierovú sieťku (Sklotextilná sieťka so zvýšenou pevnosťou) a dvojnásobné množstvo kotiev a prichytiť aj sieťku (nielen popod ňu). Je možné použitie aj kovových kotiev. Postup lepenia obkladov VASPO® na zateplenie je aj certifikovaný avšak pre platnosť certifikátu je nutné použiť konkrétne komponenty uvedené v príručke. Viac informácií a celú príručku  nájdete v sekcii TECHNICKÉ INFORMÁCIE.
 

 • Biely povlak na obklade alebo čo sú to výkvety?

Takzvané výkvety sú vyplaveniny vápnika ako najľahšieho prvku v betóne. Tento jav často nastáva na miestach kde betón alebo betónové výrobky dlhodobo absorbujú vlhkosť. Táto vlhkosť následne vyplavuje na povrch vápnik, ktorý vytvára biely závoj. Je to prirodzená vlastnosť všetkých betónových výrobkov. Obklady VASPO® však obsahujú retardér aby sa čo najviac tomuto javu zamedzilo, a preto sa často na našich obkladoch objavia výkvety z podkladu (debniace tvárnice, betónový základ atd.). Výkvety časom zmiznú samé, prípadne je ich možné odstrániť kartáčovaním s roztokom ocot + voda (1diel octu+5dielov vody).
 

 • Kde môžem vidieť a kúpiť Vaše obklady?

Vidieť a kúpiť môžete naše výrobky samozrejme u nás v Trenčianskej Turnej a v sieti našich predajcov po celom území SR a ČR. (viď. Predajná sieť)
 

 • Kde môžem vidieť realizácie Vášho obkladu?

Množstvo realizácii nájdete na našej webstránke v sekcii GALÉRIA a taktiež Vám odporúčam „LAJKNÚŤ“ našu FUN page VASPO - obkladový kameň na Facebooku, kde nájdete aj realizácie a inšpirácie od zákazníkov a neskôr tam môžete pridať aj tú Vašu.
 

 • Aké sú dodacie lehoty?

Naše výrobky sa snažíme mať trvale na sklade v dostatočnom množstve. Avšak v špičke stavebnej sezóny sa môže stať, že na niektoré najžiadanejšie typy sa tvorí poradovník  s čakaciou dobou niekoľko dní.
 

 • Zabezpečujete aj dovoz tovaru a jeho realizáciu?

Pre zákazníka je cenovo výhodnejšie obklad zakúpiť u miestneho predajcu. Realizáciu obkladu vykonávajú pre nás externé firmy. Lepenie je pomerne jednoduché, zvládne ho každá stavebná firma, šikovný remeselník a tiež zručný domáci majster.
 

 • Ponúkate vizualizáciu projektov?
- službu ponúkame len pre záujemcov o obkladový kameň VASPO
- grafický návrh je ÚPLNE ZADARMO
- vypracujeme Vám jeden pohľad s použitím max. 3 druhov obkladu.
- návrh bude presne podľa vašich predstáv
- finálna fotografia Vám ukáže, ako bude Váš priestor vyzerať po obložení určitého typu obkladu
- dostanete možnosť následných úprav podľa Vášho želania (v rámci prijateľného množstva úprav)
- ponúkame ochotu a profesionalitu.
Podstránky obrazok: 

Napíšte nám

all products for color

FOTOSÚŤAŽ 
5 x 100€

fotosutaz
 
Vaše pekné realizácie odmeníme
zaujímavými cenami ...viac
GRAFICKÝ
NÁVRH

grafnavrh
 
Grafický návrh podkladov Vám
vytvoríme úplne ZDARMA ...viac
KATALÓG
katalog
 
Popustite uzdu fantázií
listovaním v našom katalógu ...viac
CASHBACK

 
Využite možnosť vrátenia peňazí
za nápadité realizácie! ...viac

 

AKCIA

Bočný panel

Actions:
https://www.vaspo.sk/akcia-0
Aktuality:
https://vaspo.sk/aktuality
... Prirodzený ako príroda sama ...